Seo Dersleri

Yeni Başlayanlar için SEO ve Web Tasarım Dersleri

İletişim : 0543 301 79 71

Bu SEO Dersleri bölümümüzde ilk önce temel kavramları anlatmaya çalışacağız.

seo

SEO VE TASARIM DERSLERİ HAFTA’DA 2 GÜN OLACAK ŞEKİLDE YAPILACAKTIR.  DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ. SİTELERİNİZİ ÜST SIRALARA TAŞIMAK İÇİN DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYORUZ!


Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) nedir? (Özellikle nakliyat SEO)

SEO web sitenizi geliştirmek ve arama motorlarından gelen ziyaretçilerinizin (hitinizin) artması için yapılması gereken bir çalışmadır. Sayfanızdaki kelimeler için diğer sitelerden bağlantı almak için bir sürü SEO çalışma türü mevcuttur. Bazen SEO basit bir şekilde, web sitenizi arama motorlarının anlaması için yapılandırılması gibi de anlatılabilir. Arama Motoru Optimizasyonu sadece “arama motorları” ile ilgili değildir, aynı zamanda web sitenizi insanlar için en iyi şekilde yapılandırmak anlamına da gelebilir. Bu derslerimizde SEO hakkında detaylı bilgi içermektedir – ziyaretçilerinizi (hitlerinizi) anahtar kelimelerle arttırmaktan tutun ta web siteyi arama motoru dostu yapmak için link inşaası çalışması, ürün ve hizmetleri en iyi şekilde pazarlamak için  gereken çalışmalara kadar kapsamlı bilgileri edinebilirsiniz. Eğer kafanız karıştıysa merak etmeyin, bu normaldir, zaten kısa sürede alışırsınız.

 

Neden arama motorları SEO olmadan sitemi yükseltmiyor?

Arama motorları akıllıdır, fakat onlara hala yardım lazım. Arama motorlarının çoğu web alanını daha derinden taramak ve kullanıcılara daha iyi sonuçlar gösterebilmek için teknolojilerini sürekli olarak geliştirmektedirler. Ancak arama motorlarının da bir sınırı vardır. Doğru SEO size binlerce ziyaretçi kazandırır, oysa yanlış SEO web sitenizi sıralamalarda daha aşağılara gömebilir. Ayrıca içerikleri arama motorları için yayınlarsanız, bu sizi üst sıralara taşıyabilir, kullanıcılar da içeriklerinizi daha anlamlı bulabilir. İnternet yarış alanına dönmüştür, böylece SEO hizmeti veren şirketler ve kurumlar da böylece ziyaretçilere ve müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için birbirleriyle yarışmaktadırlar.

Kendim SEO yapabilir miyim?

SEO Dünyası karmaşıktır, fakat çoğu insanlar temellerini anlamaktadırlar. Küçük bilgi bile daha büyük fark doğurabilir. İnternette SEO ile ilgili bir sürü tıpkı bu sitedeki gibi bedava kaynaklar bulabilirsiniz. Birkaç çalışma ile siz de artık arama motoru optimizasyonu hakkında bilgili olabilirsiniz.

Zamanınızı harcayışınıza, öğrenme isteğinize ve web sitenizin yapısına bağlı olarak, bu konuda uzman olmaya karar verebilirsiniz. Web sitenizi arama motorları için optimize etmek için, diğer SEO uzmanları gibi birçok web stratejilerini öğrenmeniz gerekmektedir.

Bu durumda bile bu şeyleri kavrayabilmeniz iyidir.

Bu derslerin her bölümünde arama motoru optimizasyonu ile ilgili en faydalı bilgileri anlamak çok önemlidir.